Varázslat világa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ursa Minor- Jósbolt, sok jóbol, hogy ön jósoljon!

2 posters

Go down

Ursa Minor- Jósbolt, sok jóbol, hogy ön jósoljon! Empty Ursa Minor- Jósbolt, sok jóbol, hogy ön jósoljon!

Témanyitás  Sybill Vas. Jún. 22, 2008 7:56 pm

Roxmorts főutcájának egyik legdíszesebb épületében kapott helyet az utca, de tulajdonosa szerint az egész világ leggazdagabb kínálatával rendelkező jósláshoz szükséges kellékeket árusító üzlete. A sötétkék alapon szikrázó csillagokkal díszített homlokzat után a bolt belseje sem okoz csalódást, az ide tévedőknek. Az előtérben a falat az évszaknak megfelelő éjszakai égbolt képe borítja, ahonnan megszámlálhatatlan folyosó vezet az üzlet különböző tematikusan berendezett termeibe. Teljesen felderíteni a boltot szinte lehetetlen, de ha már tucatszor járt erre az ember, megvan rá az esély, hogy kettőnél többször nem téved el.
A tulajdonos Delphoe de Ursa legnagyobb érdemének mégis azt tartja, hogy egyik törzsvásárlója a jövőbelátástól köztudottan idegenkedő Minerva Mcgalagony.
Érdemes hát betérni ide, ha időnk engedi, mert tartogat érdekes dolgokat ez a díszes boltocska!
Sybill
Sybill

Hozzászólások száma : 38
Csatlakozás ideje : 2008. Mar. 23.

Adatok
Élet:
Ursa Minor- Jósbolt, sok jóbol, hogy ön jósoljon! Left_bar_bleue100/100Ursa Minor- Jósbolt, sok jóbol, hogy ön jósoljon! Empty_bar_bleue  (100/100)
Varázserő:
Ursa Minor- Jósbolt, sok jóbol, hogy ön jósoljon! Left_bar_bleue50/100Ursa Minor- Jósbolt, sok jóbol, hogy ön jósoljon! Empty_bar_bleue  (50/100)

Vissza az elejére Go down

Ursa Minor- Jósbolt, sok jóbol, hogy ön jósoljon! Empty Re: Ursa Minor- Jósbolt, sok jóbol, hogy ön jósoljon!

Témanyitás  Sybill Vas. Jún. 22, 2008 8:15 pm

Az üzlet fekete üveg ajtaja csilingelve feltárult, és sietve két csöpögő talár suhant be rajta. Trelawney és Luna amilyen gyorsan csak tudtak, megszabadultak vizes köpenyeiktől és lehuppantak az előtérben ácsorgó két fotelba. Luna vidáman, elkerekedett szemekkel nézett körbe, miközben a széke mellé készített gőzölgő bögrét szorongatta. Sybill ezalatt bosszúsan püfölte pálcájával csatakos talárját, de az csak nem akart megszáradni. A tanárnőt eme tevékenységében hirtelen meggátolta a bolt egy meghatározhatatlan pontjából odaszűrődő hang.
- Legyetek üdvözölve a jövő varázslatos világában! Fogyasszatok egy kis frissítőt, pihenjetek, itt mindent megtalálhattok, amire csak vágytok.
Trelawney elmosolyodott a beszéd hallatán, és kevésbé dühösen felelt,mint az imént Lunának.:
- Áh, Delphy, hát hazajöttél! El se tudod képzelni, mennyire unatkoztam itt nélküled! Még a vásárlást is hanyagoltam, úgyhogy teljesen kifogytam minden készletemből.
A válasz nem késett, de a hang gazdájának továbbra se lehetett még a nyomát sem látni.
- Tudom, Sybill, én ne tudnám? Össze is készítettem számodra egy csomagot, ott lesz valahol a széked lábánál, és nem feledkeztem meg a kis vendégedről sem.
A jósnő szemöldöke olyan magasra szaladt a csodálkozástól, hogy lassan a haját ostromolta.
-MI? Ennek? Mi szüksége lenne neki bármire is a Te boltodból? Annyit se ért a jósláshoz, mit én a repüléshez!
Sybill
Sybill

Hozzászólások száma : 38
Csatlakozás ideje : 2008. Mar. 23.

Adatok
Élet:
Ursa Minor- Jósbolt, sok jóbol, hogy ön jósoljon! Left_bar_bleue100/100Ursa Minor- Jósbolt, sok jóbol, hogy ön jósoljon! Empty_bar_bleue  (100/100)
Varázserő:
Ursa Minor- Jósbolt, sok jóbol, hogy ön jósoljon! Left_bar_bleue50/100Ursa Minor- Jósbolt, sok jóbol, hogy ön jósoljon! Empty_bar_bleue  (50/100)

Vissza az elejére Go down

Ursa Minor- Jósbolt, sok jóbol, hogy ön jósoljon! Empty Re: Ursa Minor- Jósbolt, sok jóbol, hogy ön jósoljon!

Témanyitás  Luna Vas. Jún. 22, 2008 8:31 pm

Luna ügyet sem vetett a mellette ülő nő boszankodására, és derűsen válaszolt a testetlen hangnak.:
- Köszönöm szépen a csomagot, igazán nagyon szép, tudja a répa a kedvenc zöldségem.- Luna itt a sárgarépával borított csomagolópapírra célzott.- De a jóslás csak arra jó, hogy a gyáva emberek elmenekülhessenek vele a mindennapok gondja elől. Én pedig nem élek ezzel a lehetőséggel.
- Tudom, lányom, hogy most még ezt gondolod, és csak azokra a könyvekre hallgatsz, amelyeket apád a kezedbe adott, de hidd el még hasznát veheted annak a csomagnak.
- Rendben, ha maga mondja!- a kislány tovább gyönyörködött a falon látható égboltbsn, és szinte meg sem hallotta az ismeretlen nő elsuttogott jókívánságát.
- Kívánom, hogy mindhárom szemed életed végéig így csillogjon!
- Elállt az eső.- nyugtázta Luna az időjárásban beállt változást.
Luna
Luna

Hozzászólások száma : 32
Csatlakozás ideje : 2008. Mar. 10.

Adatok
Élet:
Ursa Minor- Jósbolt, sok jóbol, hogy ön jósoljon! Left_bar_bleue100/100Ursa Minor- Jósbolt, sok jóbol, hogy ön jósoljon! Empty_bar_bleue  (100/100)
Varázserő:
Ursa Minor- Jósbolt, sok jóbol, hogy ön jósoljon! Left_bar_bleue1/100Ursa Minor- Jósbolt, sok jóbol, hogy ön jósoljon! Empty_bar_bleue  (1/100)

Vissza az elejére Go down

Ursa Minor- Jósbolt, sok jóbol, hogy ön jósoljon! Empty Re: Ursa Minor- Jósbolt, sok jóbol, hogy ön jósoljon!

Témanyitás  Sybill Vas. Jún. 22, 2008 8:38 pm

- Úgy látom, Dlephy most nem érsz rá velem foglalkozni, úgyhogy, mi megyünk is. Luna fogd a csomagodat, indulunk....Luna, ne bámészkodj, fogd a csomagodat!.... LUNA! INDULÁS!
Sybill felkapta a tekintélyes méretű szatyrokat és dobozokat a földről, majd egy pénzzel teli zsákocskát hajított az asztalra és kirobogott az üzletből.
Sybill
Sybill

Hozzászólások száma : 38
Csatlakozás ideje : 2008. Mar. 23.

Adatok
Élet:
Ursa Minor- Jósbolt, sok jóbol, hogy ön jósoljon! Left_bar_bleue100/100Ursa Minor- Jósbolt, sok jóbol, hogy ön jósoljon! Empty_bar_bleue  (100/100)
Varázserő:
Ursa Minor- Jósbolt, sok jóbol, hogy ön jósoljon! Left_bar_bleue50/100Ursa Minor- Jósbolt, sok jóbol, hogy ön jósoljon! Empty_bar_bleue  (50/100)

Vissza az elejére Go down

Ursa Minor- Jósbolt, sok jóbol, hogy ön jósoljon! Empty Re: Ursa Minor- Jósbolt, sok jóbol, hogy ön jósoljon!

Témanyitás  Luna Vas. Jún. 22, 2008 8:48 pm

Luna a hóna alá szorította a csomagját és az asztalra tette szőrös erszényét, ami azon nyomban visszaugrott a zsebébe. Még párszor próbálkozott, és miután a többi bútor is visszadobta a fizetséget, kis bűntudattal, a zsebébe süllyesztette a pénztárcát. Mielőtt kilépett volna a boltból még egyszer visszaszólt.:
- Köszönöm az ajándékot!
- Nincs mit, gyermekem, csak ígérd meg, hogy használni fogod!
A kislány pár pillanatig habozott, és csak azután válaszolt: Megígérem.- Még egyszer vágyakozva nézett a homályba vesző folyosók irányába, majd Sybill után iramodott. Az ajtó csilingelve záródott mögötte.
Luna
Luna

Hozzászólások száma : 32
Csatlakozás ideje : 2008. Mar. 10.

Adatok
Élet:
Ursa Minor- Jósbolt, sok jóbol, hogy ön jósoljon! Left_bar_bleue100/100Ursa Minor- Jósbolt, sok jóbol, hogy ön jósoljon! Empty_bar_bleue  (100/100)
Varázserő:
Ursa Minor- Jósbolt, sok jóbol, hogy ön jósoljon! Left_bar_bleue1/100Ursa Minor- Jósbolt, sok jóbol, hogy ön jósoljon! Empty_bar_bleue  (1/100)

Vissza az elejére Go down

Ursa Minor- Jósbolt, sok jóbol, hogy ön jósoljon! Empty Re: Ursa Minor- Jósbolt, sok jóbol, hogy ön jósoljon!

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.